BİZE ULAŞIN !

Antalya Ford Anahtarı ve Çilingiri

ford elektronik anahtar, ford çilingir, ford cilingir, ford kumandalı anahtar, ford sustalı anahtar, ford anahtar yedekleme

Ford B-Max, C-Max, Festiva, Fiesta, Focus, Fusion, Galaxy, Ka, Mondeo, Sierra, Connect, Transit, Tourneo, courier 

Ford anahtarınız aracın içinde mi kaldı?

Ford marka aracınızın anahtarını kayıp mı ettiniz ?

Anahtarınızın bir kopyasını mı yaptırmak istiyorsunuz?

Dış plastik kabı mı yıprandı?

Kaliteli ve güvenilir hizmet için bizi tercih edebilirsiniz..

İmmobilizer oto elektronik anahtar(Kumandalı, Kumandasız ya da Smart Key) kopyalama,

Anahtar kayıp durumunda yeni anahtar programlama,

Yıpranmış dış kab değişimi,

Arızalı kumandaların tamirat işlemi konusunda bize güvenebilirsiniz.

ANTALYA UĞURLU ÇİLİNGİR


ford anahtarı, antalya ford anahtarı, ford çilingir 

    İmmobilizer Nedir ? ford anahtarı, antalya ford anahtarı, ford çilingir

      İmmobilizer teknik olarak, elektronik teknoloji kullanılarak aracın korunmasını sağlayan sisteme verilen addır.Düz kontağı tamamen devre dışı bırakan bir sistemdir. Avrupa’da araba hırsızlığını artması üzerine çözüm amaçlı geliştirilmiştir. Daha sonra üretilen arabalara eklenerek çalınmalara karşı güvenlikli olması sağlanmıştır. Akabinde Otomobil hırsızlarının korkulu rüyası olmayı da başarmıştır.

      Immobilizer Nasıl Çalışır?

      Araçta kontak anahtarı çıkartıldığında, otomatik olarak devreye giren bu sistem ile hırsızlığa karşı ekstra koruma sağlanmaktadır. İmmobilizer sistemin diğer ismi şifre (code) sistemidir. Bu şifre sistemi ile elektronik olarak motor bloke edilmektedir. Kontak anahtarı silindirine sürücü anahtarı yerleştirildiğinde, sürücü anahtarı üzerinde bulunan elektronik kod üreteci, sistemin elektronik kontrol modülüne, kontak anahtarı üzerinde bulunan halka şeklindeki anten vasıtasıyla bir kod gönderir.Bu kod, doğru olarak algılandığında ECU, ateşleme ve yakıt sistemlerini çalıştırır. Aksi durumda, yanlış anahtar veya anahtarsız bir çalıştırma denendiğinde, ECU bunu doğru kod olarak algılamayacak ve ateşleme-yakıt sistemlerini çalıştıramayacaktır.Her otomobil firmasında farklılık gösteren immobilizer sistemleri de mevcuttur.Örneğin bazı otomobil firmaları immobilizeri anahtara yerleştirmek yerine, bundan ayrı, şifre girişi isteyen bir klavye yerleştirmiştir.

      Immobilizer Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

      Günümüzde araç kontakları için özel yapılar geliştirilmektedir. Bu yapıların geliştirilmesindeki en büyük amaç, araba hırsızlığını azaltmaktır. 1930’lu yıllarda arabaların kullanımının artmasıyla, düşünülmeyen sorunlarla da karşılaşılmıştır. O sorunlardan birisi de arabaların çalınması ve hırsızlık yapılmasıydı. Buna önlem olması için Frank Marugg, 1944 yılında immobilizer sistemini geliştirmek için ilk adımı atmış ve 1958 yılında da sistemi üreterek, patentini almıştır..